SPOMINSKI DAN ZDRUŽENJA SEVER

Admin
V Šentjerneju na Dolenjskem je bilo letos praznovanje ob spominskem dnevu Združenja SEVER. 1. decembra je namreč minilo 22 let od napovedanega »mitinga resnice« v Ljubljani, dogodka, ki bi lahko vodil v izredne razmere z namenom destabilizacije slovenske politike. Zaradi enotnosti slovenskega političnega vodstva in vsega slovenskega ljudstva ter izredne profesionalnosti takratne milice je z akcijo poimenovano »Sever « ideja propadla. Mitingu resnice so enotno in odločno rekli ne. Mitinga ni bilo, Sever je ostal in obstal. Zbranim je najprej spregovoril Šentjernejski župan Franc Hudoklin, ki je bil tudi aktiven v osamosvojitvenih procesih in je kot rezervni miličnik nadziral mejo na Trdinovem vrhu. Podpredsednik društva Sever, Borut Likar, je poudaril pomen domoljubja, ki je pomembno za narodov obstoj, slavnostni govornik pa je bil dr. Matjaž Kmecl. Slovesnosti so se udeležili številni člani Združenja Sever in gostje, med njimi nekdanji predsednik republike Milan Kučan, načelnik general štaba Slovenske vojske Alojz Šteiner, svetovalec predsednika republike general Ladislav Lipič predstavniki veteranskih in domoljubnih organizacij, predstojniki nekaterih organizacijskih enot MNZ, Generalne policijske uprave, Policijskih uprav in drugi. Predsednik združenja Miha Molan je pred slovesnostjo sprejel ranjene in svojce padlih policistov med osamosvojitveno vojno. Foto : N. Vidmar