SPOMINSKI DAN ZDRUŽENJA SEVER

V pondeljek 1.12.2014 smo v Cankarjevem domu v Ljubljani praznovali spominski dan Združenja SEVER. Petindvajset let je že od 1. decembra 1989, ko so miličniki z akcijo SEVER preprečili miting "resnice" v Ljubljani. Tako kot vsako leto so bila tega dne podeljena najvišja odlikovanja Združenja SEVER. Slovesnost se je nadaljevala z glasbeno scensko predstavo v Linhartovi dvorani Cankarjeva doma in zaključila s sprejemom in slavnostno torto. Veseli smo bili obiska številnih najvišjih politikov na čelu s predsednikom republike. Polega njega so se slovenosti udeležili tudi: predsednik DZ, predsednika vrhovnega in ustavnega sodišča, ministrica za notranje zadeve in minister za obrambo, ministrica za kulturo, načelnik GŠ Slovenske vojske, generalni direktor Policije, bivša predsednika Republike .... in veliko veterank in veteranov. Slovesnosti se je udeležil tudi Boris Plesničar, prejemnik plakate za pomoč pri organizaciji dobrodelnega koncerta, žal se slovenosti ni mogel udeležiti Marko Kobal, ki je tudi prejemnik plakete Združenja SEVER. Nekaj utrinkov je zabeležila Nevenka V.