SPOMINSKI DAN ZDRUŽENJA SEVER

V četrtek 1. decembra 2016, je v Kulturnem domu v Krškem potekala osrednja spominska slovesnost v počastitev Spominskega dneva Združenja Sever in 27. obletnice Akcije Sever, ki ga je organiziralo Združenjem Sever v sodelovanju z PVD Sever Posavje.

Na svečani slovesnosti sta prisotne nagovorila župan Občine Krško mag. Miran STANKO in predsednik ZPVD Sever dr. Tomaž čAS. Slavnostna govornica pa je bila ministrica za notranje zadeve mag. Vesna Györkös Žnidar.

Podeljene so bile Plakete in Zlati znaki SEVER za 2016.

Na Slovesnosti je predsednik Zveze slovenskih častnikov general major dr. Alojz Šteiner podelil Združenju SEVER častni znak ZSč.

Kulturni program, ki ga je vodila in povezovala Jasmina Spahalič so oblikovali Orkester slovenske policije, Rajhenburški oktet in družinski glasbeni trio Anja, Klara in Leon Drstvenšek.

Slovesnosti smo se številčno udeležili tudi člani Društva veteranov SEVER Severne Primorske s praporom.

Po zaključni slovesnosti je sledilo prijetno družabno srečanje.

Tekst in foto: Vido Šibelja