SREČANJE NA MOSTU NA SOČI

V nedeljo, dne 10. julija 2022, je  okviru prireditve Noč na jezeru na Mostu na Soči, potekalo tradicionalno srečanje borcev za vrednote NOB in upokojencev Posočja.  Dogodek je potekal ob jezeru pri Vodni hiši.

Po postroju praporščakov in himni je prisotne pozdravila podžupanja v vlogi županje občine Tolmin Maša KLAVORA, ki je poudarila pomen sodelovanja vseh veteranskih organizacij pri ohranjanju spomina na zgodovino. Prisotne sta nagovorila še Rok URŠIČ, predsednik ZB za vrednote NOB Bovec, Kobarid, Tolmin in predsednik društva upokojencev Tolmin Metod LEBAN. Slavnostni govornik je bil predsednik ZB za vrednote NOB Slovenije Marijan KRIŽMAN, ki je opisal upor in boj slovencev od puntov do osamosvojitve. Pevci mešanega pevskega zbora Justin KOGOJ iz Dolenje Trebuše so poskrbeli, da se je slišala pesem. Prireditev je povezovala Špela MRAK, na koncu pa je zapela nekaj pesmi še pevka Marjetka POPOVSKA. Na povabilo organizatorja smo se dogodka udeležili tudi člani društva.

 

 Foto: D. KOMAR in E. GERBEC