SREČANJE V KOBARIDU

 13.05.2017, 25. let po sklepu vlade o ukinitvi oz. preimenovanju Milice v Policijo, smo se zbrali nekdanji miličniki oddelka Milice Kobarid. Zborno mesto je bilo pred nekdanjo stavbo oddelka Milice Kobarid, kjer se nam je pridružil tudi kobariški župan g. Robert Kavč, ki se je prijazno odzval našemu povabilu za skupno fotografiranje.

 

Med prisotnimi, ki so prišli tako rekoč iz cele Slovenje, sta bila tako miličnika nekdanjega oddelka milice v Breginju, ki sta nato delo nadaljevala v Kobaridu, prva miličnica na oddelku, kot tudi vodstveni delavci, miličniki in ostalo osebje od leta 1969 naprej, do zadnje generacije kadetov, ki so prispeli tik pred osamosvojitveno vojno. Druženje se je nadaljevalo v prijetnem vzdušju v prostorih KS Idrsko- Minsko, ob obujanju spominov pozno v noč in s soglasnim » Se vidimo 13 .maja 2018«.

 

Foto in tekst: A. Mohorčič