SREČANJE V POČASTITEV BOJEV V KRNSKEM POGORJU

Dne 11.09.2016 smo se na povabilo krajevne organizacije ZB za vrednote Kobarid udeležili prireditve, ki so jo organizirali skupaj s planinskim društvom Kobarid in Združenjem za vrednote NOB Bovec, Kobarid, Tolmin so na planini Kuhinja pod Krnom v počastitev bojev med NOB v Krnskem pogorju.

Okrog dvesto udeležencev je prisluhnilo kulturnemu programu, ki so ga izvedli MPZ Justin Kogoj iz Dolenje Trebuše, učenci OŠ Kobarid, Glasbene šole Tolmin, recitacijam Mile Uršič in Ede Sok Antih. Slavnostni govornik na prireditvi pater Bogdan Knavs svojem govoru poudaril, da v pogorju Krna vsak kamen pripoveduje bridko zgodbo temačnih dni tako v prvi kot drugi svetovni vojni. Prav je, da se vsako leto spomnimo bojev teh mladih fantov, ki so bili vpoklicani v vojno in iz dneva v dan zrli smrti v oči. Tu se je bila najvišja gorska fronta, kjer so se bojevali fantje in možje z namenom ohraniti slovenski jezik na tem delu naše domovine,za svobodo, saj so 25 let nosili težko breme italijanskega fašizma. Šlo je tudi za ohranitev lepe pokrajine, za Primorsko, ki so jo nosili v svojem srcu. Prisotne je v imenu Občine Kobarid pozdravil podžupan Marko Miklavič. Srečanje se je nadaljevalo v prijateljskem vzdušju v pozno popoldan.