SREčANJE VETERANOV IN TEKMOVANJE V STRELJANJU

Tako kot preteklo leto, smo se člani Društva veteranov "SEVER" Severna Primorska iz pododbora Tolmin, tudi letos udeležili že 9-tega srečanja in strelskega tekmovanja z MK puško na 50 metrov, ki ga organizira ZVVS Idrija-Cerkno na Vojskem nad Idrijo. Ekipo smo sestavljali Senad Bišæanin, Štefan Beguš in Danilo Langus. Nismo bili najboljši, vendar se rezultat popravlja, pomembno pa je, da ohranjamo dobre odnose in stike z veteranskimi organizacijami in tkemo nove prijateljske vezi. Upamo, da se bomo naslednje leto srečanja in tekmovanja udeležili v večjem številu. Po končanem uradnem delu na Vojskem smo se ustavili še v Gorenji Trebuši pri hiši št. 45, kjer je bil ustanovljen IX. Korpus, ki je s svojimi brigadami in bataljoni premagal okupatorja in notranjega sovražnika ter utrl temelje novi demokratični Republiki Sloveniji. Besedilo Senad Bišæanin, fotografije Štefan Beguš