STRELJANJE V čERNOTIčIH

V soboto 18. oktobra 2014 je na strelskem vadbišču črnotiče potekalo tekmovanje v policijsko veteransko situacijsko-taktično streljanju. Tekmovanje je organiziralo policijsko veteransko društvo Sever za Primorsko in Notranjsko v spomin na osamosvojitveno vojno leta 1991. Tekmovanja smo se udeležili tudi člani našega društva. Ekipo smo sestavljali Martin Humar, Slavko Brezovnik, Rok Cuder, Roman Gobec in Miran Marega. Organizatorji so postavili šest prog, kjer so se tekmovalci z lastnim kratkocevnim orožjem spopadli v zanimivih situacijah. Da je tekma dobro organizirana kaže tudi dejstvo, da je udeležba vsako leto večja. Tokrat se je je udeležilo nekaj več kot sto tekmovalcev. Tudi tokrat smo se odrezali odlično. Prvo mesto je osvojil Martin Humar, Slavko Brezovnik pa je zasedel drugo. Miran Marega se je uvrstil na četrto mesto, Rok Cuder na 27. mesto, Roman Gobec pa na 32. Ekipno smo zasedli prvo mesto pred drugo uvrščeno ekipo Shooting club iz italijanskega Vidma ter tretje uvrščeno ekipo Brother in arms. Že drugo leto zapored so naši tekmovalci prejeli prehodni pokal v obliki mejnega kamna. č E S T I T A M O !!!!! Besedilo in foto: Miran M.