STRELSKA TEKMA V AJBI

V soboto, dne 25.09.2021, smo na strelišču LD Kanal v Ajbi izvedli 7. strelsko tekmo veteranov ob odhodu zadnjega vojaka JA iz RS. Udeležba je bila celo nekaj boljša kot v zadnjih letih in se je kljub omejitvam zaradi Covid 19 udeležilo 32 tekmovalcev.

Ob upoštevanju navodil in omejitev zaradi Covid 19 je v kategoriji IZVEN (strelci, ki nimajo statusa veterana) je zmagal KOŠIR Tomaž iz Strelskega športnega kluba Tolmin (SŠK Tolmin) z 128 krogi od 140 možnih, drugi je bil ŠKVARČ Matej z 118 krogi, tretja pa MAVER Manca iz SŠK Tolmin z 112 krogi. Med veterani je zmagal SKOK Boštjan iz OZVVS Veteran NG z 130 krogi, drugi je bil BEGUŠ Štefan z 128 krogi in tretji OKROGLIČ Herman z 128 krogi (oba člana našega društva). Ekipno je zmagala ekipa OZVVS Veteran Nova Gorica 2 (SKOK, ŠPACAPAN, BAJT) z 352 krogi, druga je bila ekipa našega društva 1 (BIŠĆANIN, BEGUŠ, VONČINA) z 344 krogi in tretja ekipa našega društva 2 (BRATUŽ, GERBEC I., VEZOVNIK) z 323 krogi.

Tekst: D. Komar

Foto E. Gerbec