STRELSKO TEKMOVANJE V AJBI

V soboto, dne 30.09.2023, smo na strelišču LD Kanal v Ajbi izvedli 9. strelsko tekmo veteranov ob odhodu zadnjega vojaka JA iz RS – dnevu suverenosti.

Udeležba je bila odlična, saj je bilo vreme idealno. V kategoriji IZVEN (strelci, ki nimajo statusa veterana) je zmagal MAVER KENDA Jurij s 140 krogi , drugi je bil ČELIK Valentin s 138 krogi, oba iz SD Puntarji in tretja GERBEC Erika iz našega društva s 132 krogi. Med veterani je zmagal VONČINA Bogdan, pred BIŠĆANIN Senadom, oba s 141 krogi, tretji pa je bil VEZOVNIK Igor s 138 krogi, vsi iz našega društva. Ekipno je zmagala ekipa našega društva Tolmin 1 (BIŠĆANIN, BEGUŠ, VONČINA) z 408 krogi , druga je bila ekipa našega društva Tolmin 2 (BRATUŽ, GERBEC I., VEZOVNIK) z 379 krogi, tretja pa ekipa SŠK Tolmin (ZLODEJ, GROSAR, GROSAR) s 377 krogi.

 Pri izvedbi tekme je bil soorganizator Policijska uprava Nova Gorica, s sredstvi pa je pomagala tudi občina Tolmin.

 

Fotografije GERBEC Erika in D. KOMAR

tekst: D. Komar