STRELSKO TEKMOVANJE V ITALIJI

člani našega društva Enej GAŠPARIN, Martin HUMAR, Herman OKROGLIč, Miran MAREGA so se 29. in 30 maja 2010 udeležili 3. mednarodnega tekmovanja v obrambnem dinamičnem streljanju po pravilih IPSC ( International Practical Shooting Confederation) v kraju San Giovanni al Natisone v sosednji Italiji. Omenjeno strelsko tekmovanje so organizirali komisariat Opčine (Villa Opicina, TS-Italija), Policijsko veteransko društvo Sever za Primorsko in Notranjsko in IPA Regionalni klub Koper, udeležili pa so se ga veterani, delavci policije iz več različnih držav, člani sekcije IPA iz Slovenije, Italije in Hrvaške. Tekmovalci so se na omenjenem tekmovanju spopadli s štirimi strelskim progami. Tri strelske proge so bile s pištolo, ena strelska proga pa se je začela s streljanjem s šibrenico in nadaljevala s streljanjem s pištolo. Skupaj je bilo potrebno izstreliti 115 nabojev s polavtomatsko pištolo kalibra 9 x 21 mm ter 5 nabojev s potezno šibrenico kalibra 12. V ekipni konkurenci je 1. mesto s 1357 točkami osvojila ekipa našega društva, 2. mesto s 1229 točkami je pripadlo ekipi italijanske policije PS (Polizia di Stato) Veneto, na 3. mesto s 1220 točkami pa se je uvrstila italijanska ekipa Sheepdog United. Med posamezniki se je najbolje uvrstil naš tekmovalec Martin Humar, ki je dosegel 100 odstotkov, 2. mesto s 83,88 odstotki je dosegel Andrea Martelanz, na 3. mesto pa se je s 79,76 odstotki uvrstil Marco Bruniera. V posamezni konkurenci so ostali člani naše ekipe ekipe dosegli naslednje rezultate: Enej Gašparin je s 73,33 odstotki dosegel 7. mesto, Herman Okroglič je s 73,09 odstotki dosegel 10. mesto, Miran Marega pa je s 55,00 odstotki dosegel 23. mesto. Besedilo: Martin Humar, Društvo veteranov Sever Severne Primorske Slike: Miran Marega, Društvo veteranov Sever Severne Primorske