SVETOVNI DAN MIRU

Admin
V soboto 17. septembra 2011 je ob spomeniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju potekala vsakoletna prireditev ob mednarodnem dnevu miru 21 septembru. Udeležence slovesnosti so nagovorili župan občine Miren Kostanjevica Zlatko Martin Marušič, in predsednika fundacije poti miru Zdravko Likar. Savnostna beseda je pripadla dr. Marjažu Kmeclu. Kulturni promgam so oblikovali Združeni pevski zbori Posočja, orkester slovenske policije,klub mladi tigrovcev in dijaki dramsko gledališke gimnazije iz Nove Gorice. Ob 20 obletnici samostojnosti sta podpredsednik Združenja Sever Angel Vidmar in generalni sekretar ZVVS Mitja Jankovič ob navzočnosti župana Zlatka Martina Marušiča in dr. Matjaža Kmecla posadila lipo - simbol slovenstva. Poleg številnih drugih udeležencev so se slovesnosti udeležili tudi člani našega društva z društvenim praporom. Foto: Nevenka Vidmar