TEKMOVANJE V čRNOTIčIH

V soboto, dne 12. oktobra 2013, je na strelskem vadbišču črnotiče potekalo tekmovanje v policijsko veteransko situacijsko-taktično streljanju. Tekmovanje je organiziralo policijsko veteransko društvo Sever za Primorsko in Notranjsko v spomin na osamosvojitveno vojno leta 1991. Tekmovanje je vsako leto zanimivejše, predvsem pa prijetnejše zaradi dobre organizacije in družbe. Tekmovanja so se udeležili tudi člani našega društva. Ekipo smo sestavljali Martin Humar, Slavko Brezovnik, Rok Cuder in Miran Marega. Na šestih progah smo se z lastnim kratkocevnim orožjem spopadli v zanimivih situacijah. Ekipa se je odrezala odlično. V kategoriji "policisti oz. službeno orožje" so zasedli prva tri mesta in sicer se je na prvo mesto povzpel Martin Humar, Slavko Brezovnik je zasedel drugo, Miran Marega pa tretje. Rok Cuder je zasedel 21. mesto. Ekipno smo zasedli prvo mesto pred drugo uvrščeno ekipo Shooting club iz italijanskega Vidma ter tretje uvrščeno ekipo Veteran Bloke. Poleg medalj so kot najboljša ekipa prejeli še lep prehodni pokal – v simbolni obliki precej težkega (cca 45 kg) mejnega kamna. č E S T I T A M O !!!!!!! Besedilo in foto: Miran Marega