TEKMOVANJE V PRAKTIčNEM STRELJANJU

V soboto 16. maja 2015 se je na strelišču v Kostanjevici na Krasu odvijalo mednarodno tekmovanje v praktičnem streljanju, ki ga je organizirala Zveza slovenskih častnikov Območno združenje Nova Gorica v sodelovanju s strelskim društvom "Zdenko Žnidarčič". Tekmovanje je potekalo po pravilih IASC in je obsegalo dve strelski progi z polavtomatsko pištolo in dve s puško. Strelci so na vsaki strelski progi dobili drugačno orožje. Poleg polavtomatske pištole slovenskega proizvajalca znamke Rex Zero 1, smo se v praktičnem streljanju pomerili še s puško "šibrenico", pištolo CZ Scorpion M61 in polavtomatsko puško CZ 858, na eni strelski progi pa smo preizkusili natančnost strelcev z malokalibrsko puško na razdalji 50 metrov. Tekmovanja se je udeležilo 88 tekmovalcev iz Slovenije, Italije in Hrvaške. Iz našega društva smo se tekmovanja udeležili in dosegli naslednje rezultate; Martin Humar je dosegel 1. mesto, Miran Marega je zasedel 3. mesto, Roman Gobec pa 9. mesto. V ekipni konkurenci smo zmagali pred drugo uvrščeno ekipo Območnega združenja slovenskih častnikov Nova Gorica 2 in tretje uvrščeno ekipo Hoplološko društvo Pula. tekst in foto: Miran Marega STRELCEM ISKRENE čESTITKE !