TEKMOVANJE V STRELJANJU AJBA

V soboto 4.12.2021 je društvo v počastitev državnega praznika Dneva samostojnosti in enotnosti  organiziralo  tekmovanje v streljanju z malokalibrsko puško in pištolo na  strelišču Lovske družine Kanal v Ajbi.

Za tekmovanje se je prijavilo 5 ekip sestavljenih iz veteranov vojne za Slovenijo, štiri ekipe  sestavljene iz ne veteranov ali  mešane ekipe sestavljene iz veteranov in ne veteranov. Tekmovanja  se je udeležilo tudi pet posameznikov. Skupaj je tekmovalo 30  tekmovalcev.

Med veteranski ekipami  je bila najboljša ekipa SEVER pododbora Vrtojba, druga je bila ekipa SEVER iz pododbora Tolmin, tretja pa druga ekipa  OZVVS Veteran Nova Gorica.

Med ne veteranskimi ekipami  se najbolje uvrstila  ekipa Strelskega športnega kluba Tolmin, druga je bila ekipa Društva vojnih invalidov Severne Primorske, tretja pa ekipa  družine Bavcon  iz Raven nad Črničami.

Med veterani v posamezni konkurenci je bila najboljši Herman Okroglič, drugi je bil  Marjan Sivka in tretji Aleksander Bric.

Med ne veterani posamezno je bila najboljša Manca Maver, drugi je bil Miha Čufer in tretji   Tomaž Kobal.

Tako najboljšim, kakor tudi vsem ostalim tekmovalcem iskreno čestitamo.

Zahvaljujemo se tudi  Lovski družini Kanal, ter  vsem članom društva, ki so pripomogli k uspešni izvedbi tekmovanja.