TEKMOVANJE V STRELJANJU IN ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠČE

V soboto. 15. julija 2023, smo člani našega društva udeležili 18. strelskega tekmovanja z malokalibrsko puško v organizaciji OZVVS Idrija Cerkno, ki poteka na strelišču pri vasi Vojsko nad Idrijo. Društvo so zastopale tri ekipe in sicer 1. ekipa BEGUŠ Š., GERBEC I. in VONČINA B., 2. ekipa GROSAR, ZABREŠČAK in ZLODEJ in 3. ekipa (ženska) BEGUŠ D., GERBEC E. in VONČINA D.. Med 19. sodelujočimi ekipami je bila 1. ekipa 6., 3 ekipa 7. in 2 ekipa 11. Med posamezniki je VONČINA B. zasedel 6. mesto s 95. krogi, kolikor so jih imel tudi strelci na 2., 3., 4., in 5. mestu, vendar s slabšim izkupičkom desetic 7. mesto je zasedla GERBEC E., 10. mesto GROSAR in tako naprej. V tekmovanju žensk posameznic je bila GERBEC E. druga in VONČINA D. tretja.

 

Ob 13.00 uri se je pričela spominska slovesnost, ko so na stavbi Centra šolskih in obšolskih dejavnosti na Vojskem odkrili spominsko obeležje delovanju zbirnega centra 63. Območnega štaba Teritorialne obrambe Tolmin za pripadnike JLA, ki so pristopili na stran Teritorialne obrambe. Najprej so prisotne pozdravili predsednik OZVVS Idrija Cerkno Jurij KAVČIČ, predstavnik OZVVS Gornje Posočje Pavel ČETRTIČ in župan občine Idrija Tomaž VENCELJ. Delovanje zbirnega centra je opisal nekdanji poveljnik Pehotne učne čete TO Idrija in zbirnega centra Milan CVELBAR. Slavnostni govornik je bil državni sekretar na MO Rudi MEDVED. Program so obogatili glasbeniki in pevci.

 

Po odkritju plošče je sledila podelitev odličij za tekmovanje in druženje.

 

Foto E. GERBEC