TEKMOVANJE V STRELJANJU Z RISANICO

Admin
V soboto 9. aprila 2011 je na strelišču Selnica ob Dravi potekala prva tekma pokalnega prvenstva s puško risanico. Tekmo je organiziral strelski klub Norik v soglasju z Slovensko zvezo za praktično streljanje. V peskokopu ob Dravi so postavili šest prog. Težke proge so zahtevale minimalno število strelov 117. Kovinske in papirnate tarče so bile večinoma postavljene in razporejene na razdalji od 5 do 70 metrov, ne eni progi pa celo do 160 metrov. Tekme sva se kot člana društva Sever Severne Primorske udeležila Martin Humar in Miran Marega. Streljala sva z lastnima puškama v kalibru .223 remington. Tekmovala sva v odprti kategoriji, kjer je dovoljena optika in dodelave puške. Odlično se je odrezal Martin Humar, ki je zmagal, Miran Marega pa je zasedel 9. mesto. Druga tekma pokalnega prvenstva bo 7. maja v Panovcu pri Novi Gorici in gotovo se jo bosta naša tekmovalca udeležila. Besedilo in foto: Miran M. čESTITAMO !!!!!