TEKMOVANJE V STRELJANJU

V soboto 25 marca  je na strelskem vadbišču v Črnotičih, v organizaciji PVD Sever za Primorsko in Notranjsko, potekalo tekmovanje v praktičnem streljanju.

Tekmovanje v taki obliki je bilo prvo v letošnjem letu. Strelska proga je bila le ena in je potekala čez celotno strelišče. Ogled proge pred začetkom ni bil dovoljen, zato so se strelci "na slepo" podali na pot in se spopadli z namišljeno situacijo. Tekmovanja se je udeležilo 57 strelcev, ki so bili razvrščeni v dve kategoriji in sicer kategorija pištola in kategorija pištola in polavtomatska puška. Tekmovanja se je udeležil tudi član našega društva Miran Marega, ki je osvojil prvo mesto v kategoriji tekmovalcev s pištolo in polavtomatsko puško, prav tako pa je dosegel najboljši čas proge med vsemi tekmovalci.

Tekst in foto: M. Marega