TEKMOVANJE V STRELJANJU

 

Dne 30.09.2017 so člani pododbora Tolmin, na strelišču LD Kanal v Ajbi, organizirali 3. strelsko tekmo veteranov ob odhodu zadnjega vojaka JLA iz ozemlja RS. Tekmovanje je bilo izvedeno s tovarniškimi pištolami kalibra 9x18.

 

 

Ekipno je bila prva ekipa SEVER Tolmin-1 (BEGUŠ, GERBEC I., VONČINA) z 248 krogi,druga je bila ekipa SEVER (BIŠĆANIN, BRATUŽ, MIKOLA) z 246 krogi in tretja pa ekipa OZVVS Idrija Cerkno (BANIČ, JORDAN B., JORDAN M.,) z 212 krogi. Posamezno med veterani je zmagal BRATUŽ Stane z 95 krogi, drugi je bil VONČINA Bogdan z 89 krogi in tretji GERBEC Igor 80 krogi. Zaradi zanimanja za udeležbo od strani tekmovalcev, ki niso veterani smo, izvedli še tekmovanje izven konkurence. Tu je zmagal z 97 krogi TINTA Kristjan, drugi je bil s 84 krogi VALENTINČIČ Valter in tretji JUG Bojan s prav tako 84 krogi.

 

Tekmovanje sta podprli občina Tolmin in Policija.

 

Fotografije Erika GERBEC