TEKMOVANJE V STRELJANJU

Dne 12.10.2019 smo na strelišču LD Kanal v Ajbi izvedli 5. strelsko tekmo veteranov ob odhodu zadnjega vojaka JLA iz RS. Udeležba je bila dobra, saj se je udeležilo 29 tekmovalcev.

V kategoriji IZVEN (strelci, kimajo statusa veterana) je zmagal ŠKVARČ Matej z 125 krogi od 130 možnih, drugi je bil ŠULIGOJ Kristjan z 114 krogi in tretji ZIMIC Zoran z 108 krogi. Med veterani so vsa tri mesta zasedli člani našega društva. Prvi je bil ZLODEJ Marjan z 119 krogi, drugi BEGUŠ Štefan z 119 krogi in tretji VONČINA Bogdan z 117 krogi. Ekipno je zmagala ekipa našega društva Tolmin1 (BEGUŠ, BRATUŽ, VONČINA), druga je bila ekipa OZVVS Idrija – Cerkno in Gornje Posočje (JORDAN, JORDAN, ŽAGAR) in tretja ekipa SŠD Tolmin (GROSAR, URŠIČ, ZLODEJ).

Tekst: Dušan Komar

Foto: Erika Gerbec