VETERANSKO SREčANJE NA PREDMEJI

Admin
V soboto 8 oktobra 2011 je Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Ajdovščina in Vipava na Predmeji pripravilo tradicionalno srečanje veteranov. Na srečanje so bili povabljeni tudi člani našega društva. Ob letošnjem srečanju je bila na stavbi podjetja Vibeks odkrita spominska plošča, saj je bilo v tej stavbi v letih 1990 in 1991 tajno skladišče orožja teritorialne obrambe. Takratnih dogodkov se je v slavnostnem govoru spomnil polkovnik SV Emil Velikonja. Slovesnosti so se udeležili tudi ministrica za obrambo dr. Ljubica Jelušič, poveljnik 1. brigade SV brigadir David Humar, ter ajdovski župan Marjan Poljšak . Ob tem dogodku je za kulturni del poskrbela pevska skupina društva podeželskih žena iz Predmeje. Srečanje se je nadaljevalo v Tihi dolini s predstavitvijo opreme in oborožitve SV. Ogledati si je bilo mogoče tudi oklepni vozili Svarun (Patrio) in Krpana (Valuka). Svoje veščine je pokazala tudi gardna enota SV. Na osrednjem delu srečanja je navzoče pozdravil Predsednik OZVVS Ivan Marc, župan Marjan Poljšak. Slavnostni govor pa je imela ministrica za obrambo dr. Ljubica Jelušič. Prireditev so popestrili člani pevske skupine Šumljak in učenci osnovne šole Otlica. Foto: N. Vidmar, J. člekovič