VODIČAR MILOJKA- IN MEMORIAM

V sredo 4. 10. 2023, smo se na pokopališču v Stari gori, na zadnji poti  poslovili od  članice društva Milojke VODIČAR (19.1.1955 – 30. 9. 2023).

Milojka Vodičar se je v Policiji oz. takratni Milici  zaposlila že zelo mlada - v letu 1975  kot administratorka  na PM Nova Gorica. Veselje do poklica miličnice  jo  je vodilo v  srednjo šolo za notranje zadeve Ljubljani, ki  jo leta  1982 uspešno zaključila.  Naloge miličnice (policistke) si po zaključku šolanja  opravljala na nekdanjem OM Šempeter pri Gorici,  na mednarodnem mejnem prehodu (PMP) Vrtojba in  kot pomočnica vodje skupine na mednarodnem mejnem prehodu Rožna dolina (PMP Nova Gorica). Tvoja karierna pot se je nato nadaljevala  na Inšpektoratu milice takratne UNZ nova Gorica in   varnostnice na današnjem OKC Policijske uprave Nova Gorica. 

Po upokojitvi je Milojka VODIČAR   aktivno delovala  v Društvu veteranov Sever Severne Primorske, kot tudi v drugih stanovskih društvih upokojenih delavcev Policije.