VOJAŠKI ATAŠEJI NA TRIGLAVU

Admin
V okviru 26 spominskega pohoda na Triglav je član našega društva Drago Kosmač odpeljal na Triglav tudi vojaške atašeje akreditirane v Sloveniji in sicer ZDA, Rusije in Nemčije. Tega podviga so se udeležili: Polkovnik Korneenkov Vladimir- ruski vojaški ataše, podpokovnik Karpukhov Evgenij namestnik ruskega vojaškega atašeja, polkovnik McKinney James vojaški ateše ZDA in njegov sin McKinney Brian in praporščak Bruhns Detlev namestnik nemškega vojaškega atašeja. Kosmaču je pri tem podvigu zaradi varnosti pomembnih oseb pomagal tudi Zlatko Koren pripadnik enote za hitre reševalne intervencije CZ Nova Gorica. Pohodnike sta na Kredarici pozdravila tudi predsednik društva Angel Vidmar in polkovnik SV Emil Velikonja. Pred fotografski aparat so se Nevenki Vidmar na Kredarici od leve proti desni postavili: Koren, McKinney J., Karpukhov (s kapo našega društva), Vidmar,Korneenkov, Detlev, McKinney B., Kosmač, Velikonja. Utrujeni vendar zelo zadovoljni so pohodniki prespali na Kredarici in se nato naslednji dan podali proti Pokljuki na osrednjo slovesnost ob zaključku pohoda.