VSESLOVENSKO ZBOROVANJE ZA MIR NA CERJU

Vseslovensko zborovanje za mir na Cerju

Ob mednarodnem dnevu miru je bila 23. septembra  2023, ob 11.00 uri, na Cerju pri  Pomniku braniteljem slovenske zemlje, tradicionalna prireditev, ki jo je pripravila Občina Miren-Kostanjevica in društvo TIGR.

Slavnostna govornica mag. Urška Klakočar Zupančič  je svoj govor posvetila pomenu organizacije TIGR in primorskemu narodu. Prisotne so nagovorili še župan občine Miren-Kostanjevica, predsednik društva TIGR za Primorsko. V kulturnem programu so nastopili dijaki in dijakinje Gimnazije Nova Gorica,  moški pevski zbor Anton Klančič iz Mirna, solist Rudi Bučar in Policijski pihalni kvintet.

Prireditve so se udeležili številni vabljeni gostje, veterani, občani in člani  našega društva. Prireditev se je pričela s prihodom praporščakov Združenja veteranskih organizacij  na prireditveni prostor in z uvodnimi pozdravnimi besedami župana občine Miren-Kostanjevica Mauricija Humar.

Bruno Ipavec