ZAKLJUčNA SLOVESNOST 25. POHODA NA TRIGLAV

Admin
V soboto 10.julija je bila na Rudnem polju na Pokljuki zaključna slovesnost 25. spominskega pohoda na Triglav. Tudi letos smo nekateri člani pričakali naše pohodnike ob povratku s Triglava na Pokljuko in se skupaj z več tisočglavo množico udeležili zaključne slovesnosti. Na slovesnosti je kot slavnostna govornica spregovorila ministrica za obrambo dr. Ljubica Jelušič. Slavnostna govornica je posebej toplo pozdravila več kot 600 udeležencev pohoda na Triglav iz različnih smeri.Več kot 100 praporjev je bilo na slovesnosti med drugim tudi prapor našega društva. Tako kot vsako leto doslej se je slovesnost zaklučila s Primorsko himno Vstajenje Primorske. Pri spomeniku v bližini hotela Šport smo se poklonili tudi spominu 79 padlim borcem 3 bat. Prešernove brigade, ki so obkoljeni v bližini hotela Šport padli v boju z okupatorjem decembra leta 1943 Pred povratkom smo bili gostje našega člana Janija Manfrede v njegovi počitniški hišici na Pokljuki. Foto : Nevenka Vidmar in Jakob Sedej