ZAKLJUČNA SLOVESNOST 31. POHODA NA TRIGLAV

admin

V soboto, 9. julija 2016 je na Rudnem polju na Pokljuki v sodelovanju z Združenjem borcev za vrednote NOB Radovljica, Občino Bohinj in odbori veteranskih organizacij: Zveze veteranov vojne za Slovenijo, Zveze policijskih veteranskih društev SEVER ter Zveze Slovenskih častnikov potekala 31. spominska slovesnost pohoda na Triglav, počastitev 25. obletnice osamosvojitve Slovenije in 75. obletnice osvobodilne fronte. 

Spominski pohod je posvečen Triglavu – simbolu slovenstva in trem partizanskim patruljam, ki so se v letih 1944 povzpele na vrh Triglava, ter kot znak odpora slovenstva in antifašizma razobesile slovensko zastavo v znak svobode. Slavnostna govornica na svečani prireditvi je bila Luigia Negro, predsednica SKGZ in Zveze slovenskih kulturnih društev za Videmsko pokrajino – borka za pravice slovenske manjšine v Italiji. Zaključne slovesnosti so se udeležili tudi pohodniki našega Društva veteranov SEVER Severne Primorske. Ob tej priliki je bila po zaslugi našega člana Jakoba čeferin izdana spominska razglednica s simbolom spomenika Cerje, ki obeležuje 25. obletnico osamosvojitve Republike Slovenije, 2. pohoda Cerje – Triglav in 31. obletnico spominskega pohoda na Triglav na kateri je pritrjena znamka Združenja SEVER z 25. obletnico AKCIJE SEVER. Po bogatem in pestrem zaključku slovesnosti na Rudnem polju na Pokljuki, ki so se ga udeležili številni prisotni veterani in drugi iz vse Slovenije in s tem pohodnikom izrazili posebno dobrodošlico se je naše druženje z ostalimi pridruženimi veterani iz drugih domoljubnih organizacij nadaljevalo na Sorici. Tekst:Vid Šibelja Foto: Nevenka Vidmar