ZAKLJUČNA SLOVESNOST NA POKLJUKI

V soboto 14.7.2018 je bila na Rudnem polju na Pokljuki osrednja tradicionalna zaključna slovesnost 33. pohoda Združenja borcev za vrednote NOB, veteranov vojne ´91 (ZVVS in SEVER) in Slovenskih častnikov na Triglav. Spominski pohod je posvečen Triglavu - simbolu slovenstva, partizanskim patruljam, ki so se v boju za svobodo povzpele na vrh Triglava leta 1944, razvitju slovenske zastave na vrhu domovine leta 1991, prvemu vzponu na Triglav pred 240 leti, 50. letnici ustanovitve Teritorialne obrambe, in 25. letnici Zveze slovenskih častnikov.

Slovesnosti so se udeležili številni praporščaki, domoljubnih in veteranskih organizacij. Slavnosti govornik je bil general Ladislav Lipič , predsednik Zveze veteranov vojne za Slovenijo. Kulturni program je oblikoval Policijski orkester, partizanski pevski zbor in skupina Marjetke Popovske Cvet v laseh ter recitatorji. Slovesnosti smo se udeležili tudi člani in članice našega društva. Posebna pozornost je bila namenjena pohodnikom, ki so na Triglav odšli z različnih krajev. Med njimi tudi našim 10 pohodnikom iz Cerja ter trem pohodnikom iz Trente.

Foto: Nevenka Vidmar, Vid Šibelja, Jožko Člekovič

Video: Vid Šibelja

URL videoposnetek, slovesnosti

https://youtu.be/tj05wGxoGoM

 Govor Ladislava LIPIČ, ki je zajet v celoti

https://youtu.be/sQT6mz3-dNo

33. spominski pohod na Triglav – slovesnost na Pokljuki

Ladislav LIPIČ - slavnostni govor na Pokljuki